Zvanje: docent
Funkcija:
Konzultacije se održavaju svaku srijedu u 9:00.
integrirani preddiplomski i diplomski
specijalistički diplomski
preddiplomski
poslijediplomski doktorski
Vlatko Vučetić rođen je 16. Veljače 1974. u Zagrebu. Po nacionalnosti je Hrvat.
Školovanje: Od 1980. do 1988. pohađao je osnovnu školu, a od 1988. do 1992. srednju elektrotehničku školu u Zagrebu koju je završio s odličnim uspjehom.
Fakultet za fizičku kulturu (Kineziološki fakultet) upisao je 1996. godine, a 1997. godine dobio je stipendiju Ministarstva znanosti i tehnologije. Fakultet za fizičku kulturu završava 2001. godine s odličnim uspjehom, kao treći student generacije s prosjekom ocjena tijekom studija od 4,77, stekavši 7. stupanj stručne spreme za obrazovni profil profesor fizičke kulture s usmjerenjem iz fizičke pripreme sportaša, napravivši za diplomski rad istraživanje na temu 'Ventilacijski i metabolički parametri hrvatskih triatlonaca'.
Postdiplomski studij za stjecanje znanstvenog stupnja doktora društvenih znanosti iz polja odgojnih znanosti, grana kineziologija, modul edukacija upisao je 2001. godine. Vlatko Vučetić je u roku položio sve ispite i ispunio sve uvjete za direktan upis doktorskog studija bez izrade magistarskog rada. 2007. godine je obranio doktorsku disertaciju pod naslovom “Razlike u pokazateljima energetskih kapaciteta trkača dobivenih različitim protokolima opterećenja“ na Kineziološkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.
Nastavna djelatnost, opis kretanja u struci: Od 2002. do 2006. godine bio je zaposlen kao znanstveni novak na Kineziološkom fakultetu na znanstvenom projektu „Primijenjena fiziologija tenisa“ – voditeljice prof. dr. sc. Branke Matković, broj projekta 0034205. 2007. godine prelazi na projekt br. 034-0342607-2279 voditelja dr. sc. Davora Šentije pod naslovom „Fiziološke determinante uspješnosti u sportovima izdržljivosti.“
Od 2002. godine radi kao znanstveni novak, mlađi asistent na predmetu Metodika I i II, a od 2004. godine na predmetu Atletika I (hodanja i trčanja), odnosno od 2005. do 2007. godine na predmetu Atletika preddiplomskog sveučilišnog studija na Kineziološkom fakultetu. 2009. godine izabran je u višeg asistenta.
Od 2005. radi kao znanstveni novak, mlađi i viši asistent na izbornim modulima 'Kondicijska priprema sportaša' preddiplomskog i diplomskog sveučilišnog studija na Kineziološkom fakultetu na predmetima Metodika kondicijske pripreme, Metodika treninga i Kontrola treniranosti. Istovremeno radi i kao nastavnik na stručnom studiju za izobrazbu trenera (SSIT) i Specijalističkom diplomskom stručnom studiju za izobrazbu trenera na Kineziološkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu na izbornim modulima Sport i Kondicijska priprema sportaša.
U istraživačko zvanje (sada suradničko zvanje) asistenta izabran je 2002. godine. Nastavne obaveze za trajanja radnog odnosa na Kineziološkom fakultetu izvršava sudjelovanjem u nastavnom procesu na predmetima Kineziološka metodika, Osnove kinezioloških transformacija, usmjerenje: Fizička priprema sportaša i Atletika. Bio je mentor jednog obranjenog diplomska rada na Društvenom veleučilištu za izobrazbu trenera.
2009. godine izabran je u višeg asistenta.
1. lipnja 2012. godine izabran je u nastavno zvanje višeg predavača na Kineziološkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.
Radi kao nastavnik na izbornim modulima Kondicijska priprema sportaša preddiplomskog i diplomskog sveučilišnog studija na Kineziološkom fakultetu na predmetima Metodika kondicijske pripreme i Kontrola treniranosti. Nositelj je redovnog predmeta Antropološka analiza kondicijske pripremljenosti te sunositelj izbornog predmeta Orijentacija i selekcija u kineziologiji.
Nastavnik na stručnom studiju za izobrazbu trenera (SSIT) i Specijalističkom diplomskom stručnom studiju za izobrazbu trenera, odnosno suradnik na izbornim modulima 'Kondicijska priprema sportaša' na studijskom centru za izobrazbu trenera na Kineziološkom fakultetu na predmetima Metodika kondicijske pripreme i Kontrola treniranosti. Nositelj je redovnih predmeta Analiza kondicijske pripremljenosti sportaša I i II na redovnom i izvanrednom stručnom studiju za izobrazbu trenera.
Od 2000. godine radi kao koordinator i kao voditelj mjerenja, a od 2010. godine imenovan je voditeljem Sportsko dijagnostičkog centra Kineziološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.
Vlatko Vučetić izabran je 2009. godine odlukom Matičnog odbora za područje društvenih znanosti u znanstveno zvanje znanstvenog suradnika u znanstvenom području društvenih znanosti – polje odgojnih znanosti, grana kineziologija
2016. godine izabran je u nastavno zvanje docenta na predmetu Praćenje i vrednovanje rada u kineziološkoj edukaciji na Učiteljskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.
Bio je mentor više od 20 diplomskih radova i jedne doktorske disertacije. Trenutno obnaša dužnost Predstojnika Studijskog centra za izobrazbu trenera. Sudjeluje u realizaciji nastave na engleskom jeziku za strane studente po ERASMUS programu.
1995. godine pohađao je tečaj klasične ručne masaže na Višoj medicinskoj školi u Zagrebu.
2000. godine pohađao je tečaj engleskog jezika u Oxfordu, Velika Britanija (The Oxford English Centre).
2011. godine pohađao tečaj za FMS i SFMA u Gotenborgu, Švedska.
Stručna djelatnost: Od 1979. do 1986. bavio se plivanjem, a od 1987. do 1996. atletikom. Tijekom atletske karijere bio je višestruki juniorski prvak Hrvatske u krosu, te na disciplinama 2000 i 3000 m sa zaprekama, 5000 m i 10 000 m.
Od 1997.godine radi kao glavni i odgovorni mjeritelj vremena (rezultata) na elektronskom sustavu za mjerenje vremena (Omega, Švicarska) na domaćim i međunarodnim plivačkim natjecanjima.
Od 1999. godine aktivan je u Sportsko dijagnostičkom centru Kineziološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu na poslovima organizacije, planiranja i vođenja mjerenja, mjerenja, analize i interpretacije rezultata testiranja antropološkog statusa sportaša svih dobnih kategorija i kvalitetne razine. Imenovan je voditeljem Sportsko dijagnostičkog centra Kineziološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu 2010. godine.
Od 2001. godine radi kao individualan trener tenisača, nogometaša, košarkaša, triatlonaca i plivača. Aktivno sudjeluje u trenažnom procesu juniorskih i seniorskih ekipa u nogometu kao savjetnik, a također sudjeluje i u seminarima za edukaciju stručnih kadrova u nogometu u organizaciji Nogometne akademije Hrvatskog nogometnog saveza.
Znanstvena djelatnost: Tijekom studija (preddiplomskog, diplomskog i doktorskog) te nakon njega sudjelovao je u mnogim znanstveno-stručnim istraživanjima i konferencijama o čemu svjedoče napisani i objavljeni radovi. Do sada je samostalno i u koautorstvu objavio od 2001. do danas 26 znanstvena rada objavljena u časopisima i publikacijama zastupljenim u citiranim bazama podataka (WOS, CC i sl.), 17 znanstvena rada objavljena u „extenso“ u zbornicima međunarodnih znanstvenih skupova citiranih u relevantnim (sekundarnim i tercijarnim) izvorima informacija (A1 radovi), 23 znanstvena rada objavljena u „extenso“ u zbornicima međunarodnih znanstvenih skupova (A2 radovi), 2 znanstvena rada objavljena u obliku sažetka u međunarodnom časopisu, 30 znanstvena rada objavljena u obliku sažetka u zbornicima međunarodnih skupova, 18 stručnih radova objavljena u specijaliziranim stručnim časopisima i magazinima te 29 stručna rada objavljenih u zbornicima znanstveno-stručnih skupova i savjetovanja. Bio je autor jednog priručnika i koautor tri poglavlja u knjizi u području kinezioloških znanosti. Sudjelovao je na više od dvadeset znanstvenih i stručnih konferencija u zemlji i inozemstvu.
Teme interesa znanstveno-istraživačkog rada dr. sc. Vlatka Vučetića su analiza izvedbe u sportu, znanstvena istraživanja iz područja kineziologije, upravljanje u području sporta i kineziologije, nogomet – učenje, treniranje, testiranje vrhunskih sportaša, rast i razvoj u odnosu na sportsku izvedbu, znanost u nogometu. Vlatko Vučetić recenzent je u tri časopisa (Croatian sport medicine journal, Kinesiology i Kondicijski trening). Član je uredništva časopisa Kondicijski trening.
Međunarodna djelatnost:
Međunarodna djelatnost uključuje organizaciju i realizaciju međunarodnih konferencija o kineziologiji održanih u razdoblju od 2005. do 2014. godine u organizaciji Kineziološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.
Nagrade i priznanja:
Vučetić, V. (2001). Ventilacijski i metabolički parametri triatlonaca Hrvatskog nacionalnog ranga. (Diplomski rad), Zagreb: Fakultet za fizičku kulturu (Kineziološki fakultet) Sveučilišta u Zagrebu. (Mentor: mr. sc. Davor Šentija)
Vučetić, V. (2007). Razlike u pokazateljima energetskih kapaciteta trkača dobivenih različitim protokolima opterećenja. (Doktorska disertacija), Zagreb: Kineziološki fakultet Sveučilišta u Zagrebu. (Mentor: dr.sc. Davor Šentija)
Vučetić, V.; Šentija, D.; Sporiš, G.; Trajković, N.; Milanović, Z. (2014). Comparison of ventilation threshold and heart rate deflection point in fast and standard treadmill test protocols. Acta Clinica Croatica 53(2), 190-203.
Sporiš, G.; Vučetić, V.; Milanović, L.; Milanović, Z.; Krespi, M.; Krakan, I. (2014). A comparison anaerobic endurance capacity in elite soccer, handball and basketball players. Kinesiology 46(S1), 52-59.
Vučetić, V., Zubčić, D. Jukić, G., Jukić, I. (2014). Evaluating the Influence of Bioenergy On Physiological Parameters In The Recovery After High - Intensity Stimulation. U D. Milanović, Sporiš, G. (ur.). Proceedings Book of 7th International Scientific Conference on Kinesiology: Fundamental And Applied Kinesiology – Steps Forward/ Opatija, 22.-25. 2014. (str. 650-654). Zagreb: Faculty of Kinesiology, University of Zagreb.
Barbaros Tudor, P., Vučetić. V, Milanović, D., Novak, D. & Dudašek, B. (2015). Morphological and physiological profile indicators of physical fitness in male tennis players aged 12, 14 and 16 years. Kinesiology 47 (1), 82-90.
Radin, L.; Belić, N.; Brkljača Bottegaro, N.; Hrastić, H.; Torti, M.; Vučetić, V.; Stanin, D.; Vrbanac, Z. (2015). Heart rate deflection point during incremental test in competitive agility border collies. Veterinary Research Communications, 39(2), 137–142.
Vucetic, V., Mozek, M. and Rakovac, M. (2015). Peak blood lactate parameters in athletes of different running events during lowintensity recovery after ramp-type protocol. Journal of Strength and Conditioning Research 29(4): 1057–1063
Grgic, J., Vucetic, V., Brborovic, H. (2016). Variations in metabolism and body composition estimates throughout a day. Journal of Fitness Research, 5(2)
Vučetić, V., Pekas, D., Talović, M., Kasović, M., Miljković, Z. (2017). Effects of two different combined training on body composition in adult women. U D. Milanović, G. Sporiš, S. Šalaj, D. Škegro (ur.), Proceedings of 8th international scientific conference on kinesiology (str. 756-759). Zagreb: Kineziološki fakultet Sveučilišta u Zagrebu.
Kondicijski trener
voditelj rekreacijskih programa
Od 01.12.2002 – znanstveni novak na Kineziološkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu
Od 01.12.1999. – mjeritelj, asistent, voditelj mjerenje u Sportsko dijagnostičkom centru Kineziološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu
Od 01.01.2010. voditelj Sportsko dijagnostičkog centra Kineziološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu
Od 01.04.2016. – predstojnik Studijskog centra za izobrazbu trenera Kineziološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu
od 2016. - docent u naslovnom zvanju na Učiteljskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu
od 2017. - docent u znanstveno nastvanom zvanju na Kineziološkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu
Od 01.06.2018. – vlasnik paušalnog obrta OxyGen